Par

No 29. līdz 30. jūnijam Liepājā notiks Latvijas mazākumtautību festivāls "Vaļā vērti atslēdziņ’!". Festivāls pulcēs mazākumtautību kolektīvus, nevalstiskās organizācijas, kā arī individuālos izpildītājus, lietišķās mākslas vai amatu meistarus - savas tautas tradicionālā kultūras mantojuma kopējus visā Latvijā, kā arī pārsteigs ar ārvalstu viesiem no Itālijas un Beļģijas, atzīmējot Eiropas Savienības divdesmitgadi.

Latvijas mazākumtautību festivāls norisināsies trešo reizi un tā mērķis ir popularizēt un attīstīt Latvijā dzīvojošo mazākumtautību tradicionālās kultūras mantojumu, mudināt mazākumtautību iedzīvotājus izprast savas kultūras nozīmi Latvijas kultūrvidē un sekmēt starpkultūru mijiedarbību. Festivāla “Vaļā vērti atslēdziņ!” mākslinieciskās koncepcijas autori, režisori Juris Jonelis un Mārtiņš Kagainis: “Katra festivāla norise, katra uzstāšanās un katrs no dalībniekiem būs kā simboliska atslēga, atslēdziņa, ar kuras palīdzību varēs atvērt škietami aizdarītās un apslēptās kultūras un cilvēka mijiedarbes vērtības, atklājot atšķirīgo un kopīgo. Divu dienu garumā atslēgsim sirdis, domas, sadraudzību un dzīvotprieku daudzveidīgām un krāšņām koncertprogrammām, koncertiem pilsētvidē, mākslas darbu izstādei “Gaismā vērti”, tērpu skatei, svētku gājienam, brīvdabas kafejnīcai “Citu tautu virtuve”, lekcijām, meistarklasēm, noslēguma koncertam “Vaļā vērti atslēdziņ!”, un katram, kurš šīs dienas pavadīs Liepājā. Mūsu dažādība un reizē spēja līdzās pastāvēt dara mūs stiprus un vieno. Festivāls būs kā satikšanās vieta un reizē diskusiju platforma, kur ikvienam caur tradīciju, mantojumu un vērtībām būs iespēja paust savu un piedzīvot otru.

Festivālu organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldību. Festivāls ir iekļauts Latvijas dalības Eiropas Savienībā divdesmitgades atzīmēšanas svētku programmā.

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.