Postfolkloras koncertā uzstāsies grupas no Itālijas un Beļģijas

Latvijas Mazākumtautību festivālā piedalīsies divas ārvalstu grupas -  QUARTETTO AREASUD no Itālijas un AIRBOXES no Beļģijas. Grupu uzstāšanos ikviens aicināts klausīties Postfolkloras koncertā sestdien, 29. jūnijā plkst. 18.00 Rožu laukumā. Koncertā folklora pieskarsies mūsdienām - jau zināmas tautasdziesmas izskanēs jaunā, netradicionālā skanējumā. 

Pieteikšanās lekcijām un meistarklasēm

Iespēja pieteikties festivāla ietvaros notiekošajām lekcijām un meistarklasēm, aizpildot elektronisko anketu - https://forms.gle/QbnN74QdrcPGHtsy7

MEISTARKLASE / LEKCIJA - "Ukraiņu tradicionālā dziedāšana"

Meistarklasi/lekciju vada Halina Pšeničkna - ukraiņu dziedātāja, etnomuzikoloģe, šobrīd Lietuvas Literatūras un folkloras institūta vecākā pētniece. Viņa daudzus gadus ir pētījusi Centrālās Ukrainas tradicionālo dziedāšanu, doktora disertāciju rakstījusi par Čerkasu novada rituālajām tautasdziesmām. Viņa ir daudzu pētījumu un publikāciju autore. Halina ir dziedājusi ukraiņu folkloras ansambļos "Volodar" un "Drevo", izveidojusi un vadījusi studentu folkloras ansambļus "Dyven" (Dnipro) un "Zirnytsia" (Čerkasi), šobrīd Viļņā vada Lietuvas ukraiņu folkloras ansambli "Namysto". Halina kā soliste piedalās dažādos radošajos projektos un vada ukraiņu tradicionālās dziedāšanas meistarklases Ukrainā, Lietuvā, ASV un citur.

MEISTARKLASE / LEKCIJA - "Tautastērps un tā valkāšana - praktiskie padomi"

Meistarklasi/lekciju vada Marianna Jode - folkloriste, pedagogs, pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja, ģimeņu folkloras kopas "Berendejka" dalībniece, tautas gteātra "Larec" aktrise, dažādu pasākumu un projektu vadītāja. Meistarklasē Marianna stāstīs par krievu un ukraiņu tautastērpu valkāšanas tradīcijām, sniedzot praktiskus padomus sievu, vīru un bērnu tērpu komplektēšanā un valkāšanā.

MEISTARKLASE / LEKCIJA - Dziedāšanas nodarbība bērniem un vecākiem

Meistarklasi/lekciju vada Zane Uitto - Somijā dzīvojoša latviešu mūziķe, dziedātāja, kas savu izglītību ieguvusi LU Baltu filoloģijas un JVLMA Etnomuzikoloģijas bakalaura studijās, kā arī pabeigusi Globālās mūzikas maģistra grādu Sibēliusa Akadēmijā, Somijā (University of The Arts Helsinki). Vislielāko prieku Zanei sagādā tieši skolotājas darbs, tāpēc ikdiena tiek pavadīta, mācot bērniem un pieaugušajiem latviešu valodu, dziedāšanu, klavierspēli u.c. Nodarbībās akcents tiek likts uz studentu individuālo iespēju atklāšanu, iedvesmas un prieka gūšanu darba procesā. Caur spēli, eksperimentu, prāta atbrīvošanu un atvērtību.

MEISTARKLASE / LEKCIJA - "Baltkrievu polka un citas dejas."

Meistarklasi/lekciju vada Marija Latišava - Polijā dzīvojoša baltkrieviete - dejotāja un tradicionālo deju pasniedzēja. Ar tradicionālajām baltkrievu dejām Marija nodarbojas kopš 2012. gada, 2017. gadā viņa kļuva par deju pasniedzēju Minskas Bērnu un Jauniešu interešu izglītības centrā "Majak", kur strādāja arī ar pieaugušajiem dejotājiem. Vienlaikus Marija pati turpinaja papildināt savas dejotājas prasmes un zināšanas pie etnohoreogrāfa Mikolas Kozenka. 2022. gadā Marija kopā ar savu vīru Sergeju Latišavu organizēja regulārus baltkrievu deju kursus Tbilisi (Gruzija), bet tā paša gada decembrī abi pārcēlās uz Gdaņsku (Polija), kur šobrīd kopā ar Volhu un Eugenu Barišnikaviem rīko regulārus baltkrievu deju vakarus. Meistarklasē Marija ierādīs Baltkrievu polkas pamatsoļus, un demonstrēs arī citas baltkrievu dejas - "Liavonicha", "Vierabiej", "Hapak" (jeb Tapor) un "Macielica". Meistarklasi Marija vadīs kopā ar vijolnieci Evgeniju Demjanovu.

MEISTARKLASE / LEKCIJA - "Baltkrievu tradicionālā dziedāšana. Kupalas dziesmas"

Meistarklasi/lekciju vada Volha Barišnikava - Polijā dzīvojoša baltkrievu etnomuzikoloģe, dziedātāja un muzikante. Viņa ir pētījusi Baltkrievijas vecticībnieku mūzikas folkloru, pasniedz tradicionālo dziedāšanu, spelē Cimbalas, akordeonu, bubinu un rata liru, nodarbojas ar tradicionālo izšūšanu un aušanu. Meistarklasē Volha iepazīstinās ar Kupalas dziesmām no Ziemeļrietumu Baltkrievijas, kas robežojas ar Latviju. Šīm dziesmām raksturīga antifona dziedāšana - tās izpilda divas dziedātāju grupas, kas iestājas dažādos laikos.

MEISTARKLASE / LEKCIJA - "Tradicionālā dziedāšana - teorija un prakse. Tradicionālā deja. "

Meistarklasi/lekciju vada Violeta Nikolajenko. 

MEISTARKLASE / LEKCIJA - beļģu melodiju instrumentālā darbnīca

Pievienojies mūziķu pulkam un iemācies spēlēt melodijas, kas atvestas no Beļģijas!

MEISTARKLASE / LEKCIJA - Sicīlijas darba dziesmu dziedāšana

Šajā darbnīcā būs iespēja iemācīties dziedāt itāļu tradicionālajā dziedāšanas manierē, uzzināt par dienviditālijas dziesmām, analizēt tekstu un melodiju. 

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.