Pieteikšanās lekcijām un meistarklasēm

Iespēja pieteikties festivāla ietvaros notiekošajām lekcijām un meistarklasēm, aizpildot elektronisko anketu - https://forms.gle/QbnN74QdrcPGHtsy7

 

29. jūnijā plkst. 13.00 Kultūrvietas "Pegaza pagalms" Viesistabā 
SICĪLIJAS DARBA DZIESMU DZIEDĀŠANA

Šajā darbnīcā būs iespēja iemācīties dziedāt itāļu tradicionālajā dziedāšanas manierē, uzzināt par dienviditālijas dziesmām, analizēt tekstu un melodiju. Prezentācijā grupa Quartetto Areasun  parādīs zvejnieku darba dziesmas, kas vienmēr ir bijusi liela daļa no Itālijas mutiskās tradīcijas repertuāra,šo dziesmu ritma īpatnības un dialekta.
Tiks analizēts Sicīlijas tunča zvejnieku darba dziesmu saturs, kurām raksturīga solistu un kora/ansambļa nomaiņa. 
Darbnīca ir paredzēta iesācējiem, nav nepieciešamas mūzikālas zināšanas. Meistarklases mērķis ir kolektīva izpildījuma veidošana vienai, vai vairākām Sicīlijas tradicionālajām darba dziesmām.

Vairāk par grupu Quartetto Areasun ŠEIT.


29. jūnijā plkst. 14.00 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
TRADICIONĀLĀ DZIEDĀŠANA - TEORIJA UN PRAKSE. TRADICIONĀLĀ DEJA

Meistarklasi/lekciju vada Violeta Nikolajenko. Violeta ir uzaugusi Latvijas bērnu un jauniešu folkloras kustības "Pulkā eimu, pulkā teku" ietvaros, pēc tam studējusi krievu tradicionālo dziedāšanu Sanktpēterburgas Kultūras institūtā, absolvējot to ar izcilību. Violeta ir vairāku starptautisku festivālu un konkursu laureāte un diplomande. Šobrīd Violeta ir Rīgas Baltmuižas pamatskolas folkloras kopas "Birjuļki", Rīgas pirmsskolas izglītības iestādes "Dzirnaviņas" un ģimeņu folkloras kopas "Berendejka" un jauniešu grupas "DAR" vadītāja. Violeta krāj etnogrāfiskos tērpus un brauc ekspedīcijās (bijusi Krievijas Arhangeļskas un Belgorodas apgabalos, Polijā un Baltkrievijā). Apguvusi balalaikas un gusļu spēli, šobrīd mācās harmoniku un vijoli. Meistarklases dalībnieki varēs uzzināt, kas ir īsta tautasdziesma, atklāt savu balsi un savas spējas, kā arī iepazīties ar dažādiem dančiem un saņems enerģiju un iedvesmu savai radošajai darbībai. 


29. jūnijā plkst. 15.15 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
BALTKRIEVU TRADICIONĀLĀ DZIEDĀŠANA. KUPALAS DZIESMAS

Meistarklasi/lekciju vada Volha Barišnikava - Polijā dzīvojoša baltkrievu etnomuzikoloģe, dziedātāja un muzikante. Viņa ir pētījusi Baltkrievijas vecticībnieku mūzikas folkloru, pasniedz tradicionālo dziedāšanu, spelē Cimbalas, akordeonu, bubinu un rata liru, nodarbojas ar tradicionālo izšūšanu un aušanu. Meistarklasē Volha iepazīstinās ar Kupalas dziesmām no Ziemeļrietumu Baltkrievijas, kas robežojas ar Latviju. Šīm dziesmām raksturīga antifona dziedāšana - tās izpilda divas dziedātāju grupas, kas iestājas dažādos laikos.


29. jūnijā plkst. 16.30 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
BALTKRIEVU POLKA UN CITAS DEJAS

Meistarklasi/lekciju vada Marija Latišava - Polijā dzīvojoša baltkrieviete - dejotāja un tradicionālo deju pasniedzēja. Ar tradicionālajām baltkrievu dejām Marija nodarbojas kopš 2012. gada, 2017. gadā viņa kļuva par deju pasniedzēju Minskas Bērnu un Jauniešu interešu izglītības centrā "Majak", kur strādāja arī ar pieaugušajiem dejotājiem. Vienlaikus Marija pati turpinaja papildināt savas dejotājas prasmes un zināšanas pie etnohoreogrāfa Mikolas Kozenka. 2022. gadā Marija kopā ar savu vīru Sergeju Latišavu organizēja regulārus baltkrievu deju kursus Tbilisi (Gruzija), bet tā paša gada decembrī abi pārcēlās uz Gdaņsku (Polija), kur šobrīd kopā ar Volhu un Eugenu Barišnikaviem rīko regulārus baltkrievu deju vakarus. Meistarklasē Marija ierādīs Baltkrievu polkas pamatsoļus, un demonstrēs arī citas baltkrievu dejas - "Liavonicha", "Vierabiej", "Hapak" (jeb Tapor) un "Macielica". Meistarklasi Marija vadīs kopā ar vijolnieci Evgeniju Demjanovu.


30. jūnijā plkst. 12.00 Kultūrvietas "Pegaza pagalms" Viesistabā 
BEĻĢU MELODIJU INSTRUMENTĀLĀ DARBNĪCA

Pievienojies mūziķu pulkam un iemācies spēlēt melodijas, kas atvestas no Beļģijas!
Meistarklasi vadīs grupa Airboxes XL: Bert Leemans, Guus Herremans, Ward Dhoore un Ludo Stichelmeyer. 
Darbnīca būs piemērota visiem instrumentālistiem, neatkarīgi no instrumenta vai pieredzes, no tā vai instrumenta spēle apgūta pašmācības ceļā vai skolā. Iespēja iemācīties dziesmu no grupas reģiona, izmantojot dzirdi un auss tehniku (TLS = Tune learning session /Melodijas apguves sesija). 
Būs nepieciešams savs instruments, rakstāmais, pierakstu kladīte un iespēja ierakstīt melodiju sev telefonā. Meistarklase notiks angļu valodā, būs pieejams tulks uz latviešu valodu. 
Pievienojies nodarbībai un atklāj Beļģu folkmūzikas burvību!

Vairāk par grupu AIRBOXES ŠEIT.


30. jūnijā plkst. 10.00 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
DZIEDĀŠANAS NODARBĪBA BĒRNIEM UN VECĀKIEM

Meistarklasi/lekciju vada Zane Uitto - Somijā dzīvojoša latviešu mūziķe, dziedātāja, kas savu izglītību ieguvusi LU Baltu filoloģijas un JVLMA Etnomuzikoloģijas bakalaura studijās, kā arī pabeigusi Globālās mūzikas maģistra grādu Sibēliusa Akadēmijā, Somijā (University of The Arts Helsinki). Vislielāko prieku Zanei sagādā tieši skolotājas darbs, tāpēc ikdiena tiek pavadīta, mācot bērniem un pieaugušajiem latviešu valodu, dziedāšanu, klavierspēli u.c. Nodarbībās akcents tiek likts uz studentu individuālo iespēju atklāšanu, iedvesmas un prieka gūšanu darba procesā. Caur spēli, eksperimentu, prāta atbrīvošanu un atvērtību.

 

30. jūnijā plkst. 11.45 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
TAUTASTĒRPS UN TĀ VALKĀŠANA - PRAKTISKIE PADOMI

Meistarklasi/lekciju vada Marianna Jode - folkloriste, pedagogs, pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja, ģimeņu folkloras kopas "Berendejka" dalībniece, tautas gteātra "Larec" aktrise, dažādu pasākumu un projektu vadītāja. Meistarklasē Marianna stāstīs par krievu un ukraiņu tautastērpu valkāšanas tradīcijām, sniedzot praktiskus padomus sievu, vīru un bērnu tērpu komplektēšanā un valkāšanā.


30. jūnijā plkst. 13.00 Konferenču zālē "Hika spīķeris" 
UKRAIŅU TRADICIONĀLĀ DZIEDĀŠANA

Meistarklasi/lekciju vada Halina Pšeničkna - ukraiņu dziedātāja, etnomuzikoloģe, šobrīd Lietuvas Literatūras un folkloras institūta vecākā pētniece. Viņa daudzus gadus ir pētījusi Centrālās Ukrainas tradicionālo dziedāšanu, doktora disertāciju rakstījusi par Čerkasu novada rituālajām tautasdziesmām. Viņa ir daudzu pētījumu un publikāciju autore. Halina ir dziedājusi ukraiņu folkloras ansambļos "Volodar" un "Drevo", izveidojusi un vadījusi studentu folkloras ansambļus "Dyven" (Dnipro) un "Zirnytsia" (Čerkasi), šobrīd Viļņā vada Lietuvas ukraiņu folkloras ansambli "Namysto". Halina kā soliste piedalās dažādos radošajos projektos un vada ukraiņu tradicionālās dziedāšanas meistarklases Ukrainā, Lietuvā, ASV un citur.

Birkas

Meistarklases

Tīmekļvietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai uzlabotu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo tīmekļvietni, Jūs piekrītiet sīkdatņu izmantošanai. Vairāk par sīkdatnēm un privātuma politiku lasiet šeit.